Infinity przed przystąpieniem do gry

1.Skala rozgrywki
W Infinity skala rozgrywki nie jest tak duża jak w przypadku niektórych gier bitewnych gdzie dowodzimy całymi armiami, tu każda figurka reprezentuje jedną jednostkę wojskową, która jest w stanie autonomicznie funkcjonować na polu bitwy. Każda jednostka posiada swój koszt punktowy, który wynika z tego, jaki wachlarz zdolności bojowych oraz jakie uzbrojenie posiada. Im lepsza jednostka i jej wyposażenie tym jest droższa. Wszystkie jednostki są odpowiednio wyskalowane, większość z nich mierzy 28 milimetrów, co odpowiada wzrostowi człowieka, wymiary pozostałych jednostek są odniesione do właśnie tej wartości. Za pole walki może posłużyć zwykły stół, trzeba jednak być w posiadaniu elementów, które można na nim ustawić w postaci odpowiednich przeszkód.

2.Zasięg i pomiary odległości
Miara odległości, którą posługujemy się w Infinity są cale, jeden cal stanowi jedną jednostkę odległości. Odległości można mierzyć za pomocą dowolnego przyrządu, który pozwoli nam określić odległość w calach. W przypadku poruszania się postaci należy uwzględnić całą drogę jaką ma ona do pokonania, w tym również ewentualną drogę na ominięcie przeszkody, natomiast jeśli chodzi o zasięg strzału odległość mierzymy po linii prostej pomiędzy środkami figurek biorących udział w wymianie ognia.

3.Jak przygotować pole do walki
W celu przygotowania pola walki gracze muszą rozstawić odpowiednio elementy scenerii na stole, jeśli jest to indywidualna rozgrywka należy to zrobić tak, aby wszyscy gracze byli usatysfakcjonowani, jeśli natomiast jest to scenariusz przygotowany należy stół przygotować dokładnie tak jak jest to opisane w scenariuszu. Zaleca się żeby elementy były rozstawione w miarę gęsto, tak aby odległość między nimi nie była większa niż 10 jednostek. Dobre rozstawienie terenu bardzo uatrakcyjnia rozgrywkę gdyż wymaga od graczy, aby swoje ruchy wykonywali wykorzystując do maksimum ukształtowanie terenu.

4.Strefy rozstawienia
Strefa rozstawienia to obszar początkowy na mapie, w której gracze rozstawiają swoje jednostki. Strefy te mogą być podane w scenariuszu lub decydują o nich wspólnie gracze.

5. Elementy konieczne do rozgrywki
Aby przeprowadzić sprawną potyczkę niezbędne jest kilka elementów. Należy wyposażyć się w:
– co najmniej jedną kość dwudziestościenną,
-zestaw figurek Infinity,
-stół na którym można będzie ustawić pole bitwy
-elementy pełniące funkcje odpowiednich znaczników takich jak wybuch, lub stany i pozycje w jakich może znajdować się jednostka,
-przeszkody
-linijka lub inny przyrząd do mierzenia odległości w calach
-zbiór zasad oraz spis jednostek i ich wyposażenia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *