Infinity – wstęp

Infinity jest to gra bitewna stworzona przez hiszpańską grupę Corvus Belli, w przeciwieństwie jednak do gier bitewnych, w których dowodzimy armiami tutaj rozgrywka skupia się wokół niewielkich kilkuosobowych oddziałach biorących udział w mniejszych potyczkach. Akcja rozgrywa się w przyszłości około roku 2180, kiedy to w erze kolonizacji galaktyki ludzie nadal walczą między sobą prowadząc utajoną wojnę o dominację nad całą ludzkością. Podczas konfliktu wewnętrznego ludzkość nie zauważa pojawienia się nowego wroga, którym są Połączone Armie Obcych Ras dowodzone przez ESI.

Biorąc udział w tym konflikcie możemy stanąć na czele jednej z głównych frakcji, które rozwinęły się w nowej erze kolonizacyjnej. Najpotężniejszą stroną konfliktu jest PanoOceania będąca w posiadaniu największej liczby planet, najbardziej rozwiniętej gospodarki oraz z dostępem do najnowocześniejszych technologii. Frakcja ta jest zlepkiem różnych kultur, kieruje się ideą równości biorąc, co najlepsze z demokratycznych i socjalistycznych tradycji. Kolejnym dużym graczem na galaktycznej arenie jest Yu Jing. Azjatycki gigant powstał, gdy wszystkie państwa orientu zjednoczyły się pod sztandarem tego, co kiedyś nazywaliśmy Chinami. Frakcja ta aspiruje do tego, aby stać się numerem jeden. Silna gospodarka i szybki rozwój technologiczny a także fakt, że nie cofną się przed niczym może sprawić, że te aspiracje staną się rzeczywistością. Trzecią istotną stroną tego konfliktu jest Haqqislam, to siła skromniejsza posiadająca tylko jeden układ słoneczny.

Ich ideologia to Nowy Islam, który opiera się na humanizmie i filozofii a także głębokim powiązaniu z naturą, to oni dysponują najlepszymi specjalistami z dziedziny medycyny i planetologii. Kolejną frakcją jest Ariadna, jej członkowie to potomkowie ludzi z pierwszego statku kolonizacyjnego, który zniknął w tunelu czasoprzestrzennym. Teraz, gdy udało im się nawiązać kontakt ze Strefą Ludzką próbują znaleźć miejsce dla siebie jednocześnie nie ulegając wpływom innych frakcji. Oprócz powyższych frakcji w galaktyce znaleźli dla siebie miejsce również Nomadowie. Ludzie ci podróżują w przestrzeni kosmicznej na pokładzie trzech ogromnych statków, handlując z wszystkimi i wszystkim. Ostatnią frakcja jest Połączona Armia, która pod dowództwem Ewoluującej Sztucznej Inteligencji dąży do dominacją nad każdą napotkaną rasą.

Rozgrywka bazuje na systemie rzutów Normalnych i Twarzą w Twarz. Jednostki są dzielone na maksymalnie dziesięcioosobowe grupy, każda grupa otrzymuje pulę rozkazów. Rozkaz może zostać wykonany przez dowolnego żołnierza drużyny. Zasady panujące w grze są niecodzienne, pozwalają jednak na znacznie ciekawszą rozgrywkę. Twórcy zastosowali wiele rozwiązań mających na celu wprowadzenie dużej dozy realizmu do rozgrywki, jak na przykład Automatyczne Rozkazy Reakcji. Gra wymaga od grających szukania niestandardowych rozwiązań oraz taktyk.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *