X-Wing – niesamowita gra figurkowa

X-wing to figurkowa gra bitewna przenosząca nas do uniwersum gwiezdnych wojen, do czasów, gdy ma miejsce największa w historii ludzkości wojna domowa pomiędzy Imperium Galaktycznym, a znacznie mniej licznymi oddziałami Rebeliantów, którzy mają nadzieję wyzwolić Galaktykę z pod panowania Imperatora i przywrócić jej wolność, którą stracili wraz z końcem Republiki. Gracz ma możliwość opowiedzenia się po jednej ze stron konfliktu, który zadecyduje o losach ludzkości, może przyczynić się do odzyskania przez ludzi wolności na czele Rebeliantów lub zgasić płomień nadziei za pomocą potęgi militarnej Imperatora.

Wraz z zestawem podstawowym otrzymujemy wszystko co niezbędne, aby przystąpić do walki, w skład zestawu wchodzą szczegółowo wykonane i pomalowane figurki: dwa myśliwce TIE oraz jeden X-wing, oprócz tego dostajemy do każdej z figurek podstawkę. Ponadto zestaw zawiera również takie elementy jak plastikowe kolumny, żetony potrzebne do oznaczenia statusów i poczynań naszych statków a także karty okrętów i uszkodzeń, jakim mogą one ulec, co więcej mamy też do dyspozycji wzorniki manewrów i linijkę zasięgu. Zestaw zawiera też oczywiście kości niezbędne do gry oraz instrukcję i broszurę umożliwiającą szybkie rozpoczęcie zabawy

Gra x-wing jest szybką rozgrywką skierowaną do dwóch graczy, rozgrywkę zaczynamy od wybrania formatu rozgrywki następnie przechodzimy do obrania stron konfliktu a na koniec do stworzenia eskadry za pomocą, której będziemy walczyć. Standardowo gramy na 100 punktów wartości eskadry. Budowanie eskadr opiera się na wyborze kart pilotów i ulepszeń. Kiedy umieszczamy w naszej eskadrze myśliwiec musimy zadecydować o tym, kto usiądzie za jego sterami, jest to bardzo ważna decyzja mająca wpływ na nasze możliwości w dalszej rozgrywce. Każdy pilot ma określoną wartość w punktach, im jest on lepszy tym więcej punktów nas kosztuje. Opowiadając się po stronie Rebelii mamy do dyspozycji czterech pilotów natomiast kierując siłami Imperium wybieramy spośród sześciu bohaterów. Ponadto każdy statek możemy ulepszyć za pomocą dodatkowych kart, jednak to też nas kosztuje pewną liczbę punktów.

Po skompletowaniu eskadr gracze przechodzą do potyczki, umieszczają w odpowiednim ustawieniu swoje eskadry na krańcach mapy i zaczynają bitwę. Potyczka odbywa się w systemie torowym, w skład każdej tury wchodzi cztery kolejne fazy. Walka kończy się gdy wszystkie myśliwce jednego gracza zostaną zniszczone lub po upływie wcześniej określonego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *