Co nowego w Dust Studio?

Czy znasz grę bitewną „Dust Tactis”? W ostatnich czasach można zauważyć rekordowy wzrost popularności w Polsce. Zyskała ona wielu nowych wielbicieli, którzy organizują regularnie spotkania oraz turnieje! Czy można osiągnąć większy sukces? To zapewne skłania twórców gry do wypuszczania coraz to nowych figurek. Całkiem niedawno Dust Studio udostępniło kolejne figurki, o których dziś po krótce opowiemy.

Kto się uceszy?
Z nowości najbardziej zadowoleni będą miłośnicy wojsk Osi, ze szczególnym naciskiem na nowonarodzoną frakcją Luftwaffe. Dzięki kilku nowym pojazdom i oddziałom piechoty, frakcja otrzymała nieocenione wsparcie. Nowe figurki zachwycą również fanów ZSS, bo dostaną oni pięknie zrobione i zaprojektowane figurki śmigłowca (razem z atrakcyjną panią pilot) oraz pancerny czołg dedykowany dla jednostek stalowej gwardii. Niestety, Alianci będą zawiedzeni, bo z nowości dostała im się jedynie jedna jednostka. Ale za to opracowano nowe makiety po Operację Babylon.

Raupenschlepper Ost mit Laserkanone
Raupenschlepper Ost mit Laserkanone to bardzo lekki pojazd, który został wprowadzony do użytku przez siły Luftwaffe, w celu wsparcia przeciwpancernego. Niewątpliwymi zaletami tego pojazdu jest to, że można go zrzucać na spadochronie z innymi oddziałami desantowymi, ponieważ, jak już wspomnieliśmy, jest lekki i mały. Zaprojektowanie tego pojazdu było odpowiedzią na problem braku wsparcia przeciwpancernego w pierwszych latach istnienia jednostek spadochronowych. Używając Raupenschepper Ost mit Laserkanone, czyli wersji laserowej samobieżnych dział wsparcia, na pewno szybko uszkodzimy i wyeliminujemy nawet najbardziej opancerzone jednostki wroga.

Raupenschlepper Ost FLAK 3
Raupenschepper Ost FLAK 3 również należy do lekkich pojazdów wspierających jednostki przeciwlotnicze. Przygotowano go specjalnie na potrzeby Luftwaffe. Podobnie jak poprzednik, jest mały i lekki, więc z powodzeniem można go zrzucać na spadochronie z innymi oddziałami desantowymi. Ma bardzo dużą siłę ognia, więc szybko zapewni niezbędne wsparcie na początkowych etapach akcji desantowych. Wiadomo, że siły powietrzne ZSS i Aliantów mają dużą przewagę, dlatego Raupenschepper Ost FLAK 3 chroni przed rajdami powietrznymi. Jest wręcz niezbędny przy wszystkich operacjach desantowych!

To jednak dopiero początek
Dust Studio dla swoich fanów przygotowało jednak o wiele więcej figurek. Mamy wspomniane już śmigłowce (z piękną panią pilot), mocne oddziały żołnierzy, psy bojowe, a nawet ruiny ważnego budynku. Ten porzucony kompleks mieszkalny obrazuje efekt operacji na Bliskim Wschodzie. Będzie pięknym elementem terenu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *